\
Powietrze w miastach

Jakość powietrza

Ogólnopolskie centrum medyczne twierdzi że dawniej nasi przodkowie oddychali znacznie lepszym jakościowo powietrzem niż my dziś mamy okazję. To głównie z powodu nasilającej się ilości samochodów oraz nowych fabryk i elektrowni. Niestety zjawisko to przybiera na sile. Im więcej ludzi rodzi się na naszej planecie tym więcej potrzebujemy żywności, odzienia oraz kolejnych mieszkań i sprzętów które są na ich wyposażeniu. To wszystko trzeba w pierwszej kolejności wyprodukować a następnie stale dostarczać prąd elektryczny aby cały dobytek spełniał swoje zadanie.

 

Już sama produkcja, składowanie oraz dystrybucja pochłania olbrzymie pokłady energii. Wyprodukowanie niektórych rzeczy takich jak telewizor, mikrofalówka czy lodówka wymaga powstania mniejszych fabryk które produkują podzespoły do składanych w końcowym etapie urządzeń. Składowanie w warunkach które zagwarantują trwałość urządzenia oraz transport z miejsca produkcji do miejsca składowania a następnie do sklepu i do klienta to kolejne pokłady spalonych paliw kopalnych które są wymagane do działania samochodu.

 

Ostatecznie gdy produkt trafi już do klienta a raczej do jego mieszkania czy też domu, musi być podłączony pod prąd aby funkcjonował zgodnie z założeniem producenta. Prąd trzeba stale produkować spalając najczęściej paliwa kopalne i produkując spaliny które trafiają do atmosfery, obecnie systemy magazynowania energii elektrycznej są wykorzystywane jedynie na potrzeby pojedynczych gospodarstw domowych i to w formie testów nowych rozwiązań i produktów.

 

Masowa skala potrzebuje jeszcze kilku lat rozwijania podstawowych dziś znanych wersji tych rozwiązań. Podczas tych wszystkich procesów powstaje ogromna ilość gazów cieplarnianych które ostatecznie trafiają do atmosfery i mieszają się z powietrzem którym wszyscy oddychamy.

 

Mieszkańcy miast mają przyjemność oddychać najgorszym składem powietrza jakim dysponuje nasza planeta. Z tej tylko przyczyny należałoby wprowadzić filtry powietrza które odseparują środowisko zewnętrzne od wnętrz mieszkań i domów. Zdrowe odżywianie to tylko jeden z elementów który wpływa na nasze ogólne zdrowie.