\
Trening czyni mistrza

Co czyni z człowieka mistrza danej dziedziny ?

Aby zostać mistrzem w jakiejś dziedzinie należy poświęcać temu zadaniu wiele czasu i uwagi. Dotyczy to każdego aspektu naszego życia czy to chodzi o sport czy też naszą pracę. Stałe powtarzanie tej samej czynności prowadzi do perfekcyjnego wykonywania danego zadania. Eksperci twierdzą że wystarczy 10 tysięcy godzin poświęcić jednej dyscyplinie aby zostać w niej bardzo dobrym zawodnikiem. Stały trening to podstawa każdego sportu oraz dobrej kondycji. Osoby które nie zażywają ruchu nie będą miały nigdy dobrej kondycji a to może prowadzić do rożnych chorób.

 

Miejsce gdzie trenujemy

Ze spotów informacyjnych Ogólnopolskiego centrum medycznego można się dowiedzieć że trenowanie swojego organizmu wpływa na wydajność i długość naszego życia. Ruch to zdrowie ale nie w każdych warunkach. Największym problemem osób chcących uprawiać sport w mieście jest brak odpowiedniego miejsca. Jedynie parki i hale treningowe w fitness klubach nadają się do podwyższonego wysiłku naszego organizmu. Tak podczas treningu nasz organizm znacznie więcej pobiera różnych związków i mikroelementów z pożywienia którym się odżywiamy. Również mamy znacznie większe zapotrzebowanie na powietrze a raczej tlen który się w jego składzie znajduje. Podczas wzmożonego wysiłku również potrzebujemy więcej czystego tlenu. Z racji tego iż powietrze to związek wielu gazów i powietrza to zaczynamy więcej go pochłaniać i nasze płuca muszą filtrować tlen od pozostałych związków zawartych w powietrzu a następnie wyrzucić je z organizmu wraz z dwutlenkiem węgla. To oznacza że jeśli trenujemy biegając wzdłuż ulic po których poruszają się samochody to tak naprawdę szkodzimy swojemu zdrowiu zamiast mu pomagać.

 

Tak niestety, samochody wyrzucają z siebie spaliny które zanieczyszczają skład powietrza. Podczas biegu po chodniku który sąsiaduje z ulicą wdychamy największe stężenie szkodliwych oparów unoszących się wraz z spalinami i innymi gazami. Regularne wdychanie takiego powietrza może prowadzić do pogorszenia zdrowia lub nawet do rozwoju nowotworów.