\
Odwiedzasz lekarza ?

Wizyty u lekarza

Ogólnopolskie centrum medyczne w swoich spotach informacyjnych próbuje wpłynąć na społeczeństwo aby częściej korzystało z usług lekarzy którzy mogą pomóc przedłużyć lub uratować życie. Wiadomo że prewencja zawsze jest potrzebna i to w każdym aspekcie naszego życia. W dziedzinie medycyny prewencja to stałe badania które mają na celu obserwowanie parametrów życiowych danego osobnika. Jeśli poddajemy się stałej kontroli u jednego lekarza to możemy liczyć na to że po analizie kolejnych badań w przypadku drobnych odstępstw zorientuje się on że należy przeprowadzić badania kierunkowe.

 

Badania kierunkowe to pogłębiona analiza która jest odpowiednio kierowana. Po wstępnych badaniach wiemy które parametry naszego organizmu inaczej pracują. Dzięki wstępnemu rozpoznaniu wiemy jakim organem musimy się zainteresować oraz w jakim kierunku prowadzić dalsze badania. Tylko na podstawie stałych wizyt i stałych kontroli oraz badań krwi możemy zaobserwować anomalie. Gdy poddajemy się badaniom sporadycznie to niestety nie mamy co liczyć na wiarygodny wynik, zazwyczaj nie ma punktu odniesienia. Dlatego tak ważne jest stałe kontrolowanie swojego organizmu. Tylko tak możemy zapobiec lub rozpoznać poważną chorobę która może nam skrócić życie.

 

Wizyty u ogólnego lekarza w publicznej służbie zdrowia

Jeśli chodzi o prowadzenie pacjenta przez lekarzy publicznej służby zdrowia to mam poważne obawy. Ludzie pracujący dla NFZ często są przepracowani gdyż oprócz dyżuru który mają prowadzą prywatną praktykę w celu poprawy własnych zarobków. Dlatego prowadzenie przez nich naszej karty zdrowia często mija się z celem gdyż mają oni zbyt dużo na głowie i nie mogą sprawnie analizować kolejnych partii wyników. W prywatnej służbie zdrowia standardem jest przypisywanie odpowiedniej liczby pacjentów do danego lekarza tak aby miał on czas na poważne i wnikliwe analizowanie badań które są przeprowadzane na pacjencie. W końcu po to są zlecane aby je sprawdzać i wiedzieć co może dolegać pacjentowi. Profesjonalne podejście do pacjenta to szacunek dla osoby która składa się na wypłatę lekarza.