\
Wiarygodność firmy

Zdobywanie wiarygodności

Każda firma na samym początku swojej działalności boryka się z trudnościami w pozyskaniu pierwszych zleceń. Zazwyczaj przyszli kontrahenci wymagają jakiegoś potwierdzenia kompetencji w jakich próbujemy zasiąść. A nowa firma nie ma portfolio i nie może się poszczycić dużą ilością zakończonych projektów. Często mimo że firma wykonała bardzo dużo zleceń i wielu klientów jest bardzo zadowolonych z jej usług, nikt się o tym nie dowiaduje. Ewentualne informacje zawarte są w albumach pamiątkowych lub pucharach zamkniętych w firmowych gablotach. Z takimi informacjami które pomagają budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa każdy powinien się afiszować. Dzięki informowaniu każdego o naszych dokonaniach, budujemy opinię o naszych staraniach. Dobra opinia o działaniach firmy pomaga w budowaniu wizerunku a to przekłada się bezpośrednio na łatwiejsze pozyskiwanie nowych kontrahentów.Odpowiedni sposób ekspozycji

W internecie można napotkać bardzo dużo projektów które mają na celu wystawienie dokumentu przypominającego certyfikat, pobranie za to opłaty i zakończenie transakcji z klientem. Dalsza kontrola nad certyfikowanym podmiotem zazwyczaj nie występuje. Świadczy to o problemach związanych z transparentnością własnych działań. Niestety jeśli podmiot wystawiający certyfikat nie jest wiarygodny to jak certyfikowane firmy wyglądają w tym kontekście. Dlatego bardzo uważnie wybieraj firmę która wystawi Ci dokument potwierdzający Twoją wiarygodność. Czasami nasza reputacja może ucierpieć przez nieodpowiednie dokumenty potwierdzające nasze umiejętności. Podczas przeglądania najróżniejszych ofert dostępnych w Polskim internecie tylko jeden podmiot był na tyle transparentny aby wybrać w nim certyfikat dla firmy. Najważniejszą cechą dobrego wystawcy jest przejrzysty cennik i łatwy w interpretacji regulamin. To podstawowe cechy które może sprawdzić każdy przedsiębiorca. Wystarczy wejść na stronę internetową oferenta i przyjrzeć się szczegółom całego projektu. Jeśli któreś elementy całej strony wydadzą Ci się niespójne lub naciągane, możesz podejrzewać że to projekt który ma na celu jedynie zarabianie na wystawianiu byle jakich dokumentów.Co zrobić aby wygrać ?

Jeśli już zdobyłeś uznanie w swoim środowisku i masz sporo udanych transakcji, warto o tym pisać, pokazywać. Najważniejsze by świat nie zapomniał o naszych dokonaniach. Dzięki temu nie będziemy kilka razy odkrywali tego samego dokonania. Jeśli prowadzisz firmę, to warto zainwestować w certyfikat wiarygodnej firmy i zbierać informacje o swojej działalności. Pozytywne komentarze na pewno pomogą w pozyskiwaniu nowych kontraktów.