\
Audyt budowy strony internetowej

Czy warto przeprowadzać audyt budowy strony internetowej ?

Istniej mit który głosi fałszywe twierdzenie że budowę strony można poznać po jednym rzucie oka na efekt wczytanego kodu widoczny w oknie przeglądarki. Jednak tak można jedynie ocenić efekt wizualny który osiągnęliśmy ustawiając odpowiednio elementy graficzne w kodzie strony. Sprawdzając jedynie wizualnie witrynę możemy jedynie ocenić jej wygląd oraz estetykę. A prawdziwy diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach których nie widać w oknie przeglądarki.

 

Aby dostać się do pliku strony (HTML) wystarczy wywołać podgląd źródła strony. Jednak w ten sposób otrzymamy treść języka HTML który został stworzony do wyświetlania szablonu graficznego. Analizując ręcznie każdą podstronę, będziemy skazani na porażkę poprzedzoną wieloma godzinami żmudnej analizy. A błędy które są zawarte w kodzie witryny powodują że roboty sieciowe mają utrudniony dostęp do podstron witryny. A to dopiero początek wszystkich problemów.

 

Zależności które się wzajemnie zazębiają

Gdy na naszej stronie znajdują się błędy w kodzie strony, prowadzi to do problemów gdy robot wyszukiwarki indeksuje naszą witrynę i treści na niej zawarte. Jest to potrzebne do oceny witryny i umieszczenia jej w rankingu wyszukiwarki. Dzięki temu pozyskamy więcej osób które szukają rozwiązania swojego problemu. Jednak jeśli pozostawimy błędy w budowie witryny tak jak to zostawił programista to pozostawiamy szerokie pole manewru dla konkurencji. Oszczędzając na audycie SEO swojej strony czy też sklepu tak naprawdę pozbawiasz się zysków które mogą przychodzić przez lata. Występujące błędy opóźniają prace robota wyszukiwarki a to zmniejsza ilość podstron które może za jedną wizytą zindeksować. Błędy w kodzie strony wydłużają jej czas ładowania co wpływa na ranking wyszukiwarki oraz odbiór internauty. Nikt w dzisiejszych czasach nie chce czekać na jakąś stronę, te same lub podobne usługi czy też informacje można znaleźć na szybciej ładującej się stronie. Niższe pozycje w rankingach wyszukiwarek to mniejsza ilość internautów trafiających na naszą witrynę z wyszukiwarek. Wolniejsze wczytywanie witryny to odstraszanie kolejnej niecierpliwej grupy internautów. W efekcie pozbawiamy się zysków lub skutecznie je ograniczamy. Takie działania są rozpoznawane jako szkodliwe dla każdego biznesu.

 

Jeśli szukałeś odpowiedzi na pytanie czy warto jest zainwestować w audyt budowy strony internetowej, to mam nadzieję że udało mi się na nie odpowiedzieć. Tak, jest warto zainwestować w profesjonalny audyt strony internetowej. Jednak nie daj się nabrać na pseudo audyt robiony walidatorem na stronie w sieci internet. Lepsze mechanizmy działają jedynie jako aplikacje na komputery, których moc jest w danym momencie poświęcona badaniu tylko jednej witryny. A to gwarantuje że zostaniesz profesjonalnie obsłużony. Strona zostanie dokładnie sprawdzona a Ty otrzymasz raport dzięki któremu wszelkie błędy witryny zostaną wyeliminowane co wpłynie pozytywnie na widoczność przedsiębiorstwa w internecie oraz przełoży się na ilość odwiedzin a to pociągnie za sobą większe zyski.