\
Jak stworzyć dobrego e-maila reklamowego.

 

Każdy przedsiębiorca chciałby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do internetu i wiele milionów internautów. Praktycznie każdy z internautów posiada od minimum jednej do nawet kilkunastu skrzynek poczty elektronicznej. Dlatego najłatwiejszym i najszybszym sposobem dotarcia do bardzo dużej ilości potencjalnych klientów jest wysyłka mass mailingu. Jednak aby wiadomość trafiła do głównej skrzynki a nie do folderu SPAM należy spełnić kilka podstawowych kryteriów. Dodatkowo należy spełnić oczekiwania wizualne i informacyjne odbiorcy tak aby chciał kliknąć w linki prowadzące do strony internetowej z reklamowaną usługą lub towarem.

 

Po pierwsze tytuł mailingu.

Jest to zazwyczaj jedno zdanie które zostanie jako pierwsze odczytane przez adresatów.

Oczywiście to jakich słów użyjemy jest zależne od tego co reklamujemy. Ale starajmy się wzbudzić zainteresowanie lub użyć słów kluczy takich jak „Okazja” czy też „promocja” ewentualnie „Nowość”.

 

Treść mailingu.

Jest to główna treść którą przeczyta odbiorca. To tutaj umieścimy linki do strony którą internauta powinien odwiedzić. Aby nie zniechęcić odbiorcy należy pozostać nieco tajemniczym. Po pierwsze nie zdradzamy ceny, chyba że to główny atut oferty np., promocja.

Należy pamiętać o użyciu zachęty do działania, czyli używamy takich zwrotów jak:

- Dowiedź się więcej ...

- Tylko osoby które nie grają nie wygrywają.

- Kliknij w ten link …

- Pobierz bezpłatny e-book …

 

To treść Twojej wiadomości skłoni lub odstraszy potencjalnych internautów do odwiedzin na Twojej witrynie. Dlatego tak ważne jest aby treść była zwięzła, zawierała się w kilku zdaniach. Należy zachować szczegóły na później. Gdy internauta dowie się wszystkiego z maila to nie będzie miał powodu przejść na stronę Twojej firmy.

 

Jak podać treść ?

Każdy właściciel firmy chciałby aby jego wiadomości posiadały firmowe znaki oraz estetyczny wygląd. Jednak należy ograniczyć się do atrybutów CSS. Tylko w takim wypadku mamy pewność że cała wiadomość poprawnie będzie wyświetlana. Możemy dodać niewielkie grafiki, jednak takie dodatki powinny być jedynie dodatkową ozdobą a nie częścią struktury wiadomości. Większość serwisów pocztowych standardowo blokuje grafikę w wiadomościach. Dlatego należy jej unikać. Zostanie wyświetlona jedynie w przypadku gdy internauta kliknie w przycisk „Wyświetl obrazy”.

 

Jak upiększyć treść.

Obecnie mamy do dyspozycji cały szereg czcionek, znaków specjalnych oraz możliwości formatowania treści że korzystanie z grafiki jest naprawdę zbyteczne. Przy pomocy zwykłej kursywy możemy zwrócić uwagę na konkretny kontekst treści. Dodatkowo przy pomocy atrybutów CSS możemy zmieniać dowolnie kolory treści czy też tła wiadomości. Przy pomocy kilku znaczników CSS oraz HTML, można stworzyć czytelną i atrakcyjną reklamę która wyświetli się w każdej przeglądarce.

 

Jak wysyłać wiadomości aby nie trafiały do SPAM ?

Najważniejsze by spełnić podstawowe kryteria. Wiadomość należy wysyłać z adresu znanego dla odbiorcy. Najlepiej korzystać z SMTP, funkcja MAIL w PHP jest gorszym rozwiązaniem. Wysyłka przez rzeczywiste konto e-mail przy pomocy SMTP, uwiarygadnia wiadomość w oczach serwera odbierającego. Adres odpowiedzi powinien być zgodny z adresem nadawczym. Użycie imienia odbiorcy jest widziane jak wiadomość od znajomych lub instytucji która posiada nasze dane. Na końcu wiadomości powinien być link, który umożliwia wypisanie się z newslettera. Jeśli wiadomość spełnia te wytyczne, powinna trafić na listę odebranych e-maili w skrzynce.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Start naszego bloga
- Serwis informacyjny dla firm