\
Budowa firmy i wizerunku

Własna firma

Każdy człowiek na tej planecie z pewnością chciałby być właścicielem dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Jednak fakt jest taki że gdyby to marzenie każdego człowieka się spełniło to wszystkie te firmy byłyby jednoosobowe. A to tylko z tego faktu że każdy człowiek miały własną firmę więc wykonywałby tylko pracę dla swoich klientów. Ewentualnie jedna jednoosobowa firma może zatrudnić kilka do wykonywania jej zleceń gdyż jest tak rozreklamowana że nie jest w stanie odpowiadać na wszystkie zlecenia dlatego może pozwolić sobie na zatrudnianie innych firm jednoosobowych. Taka wizja nawet była by piękna ale tylko w przypadku gdy nie byłoby masowego przemysłu. Bo w wielkich fabrykach muszą pracować ludzie oczywiście nawet dziś zdarza się że jedna firma zamiast zatrudniać pracowników na etat woli im założyć działalność i tak się z nimi rozliczać. Więc to nie fikcja.

 

Ale co zrobić aby wygrać z konkurencją ?

To pytanie zadaje obie większość przedsiębiorców. A fakt jest taki że aby przegonić konkurencję musimy bardzo się starać i zadbać o wszelkie szczegóły. W pierwszej kolejności nasze usługi lub towary muszą być naprawdę wysokiej jakości oraz mieścić się w przystępnej cenie. Wysoka jakość sama będzie powodować rozgłos wśród potencjalnych klientów. A przystępna cena spowoduje że przeprowadzimy skutecznie więcej transakcji. Nasz zarobek nie musi być duży na każdej sztuce usługi lub towaru. Wystarczy mieć duży obrót a zarobki wyrównają się z tymi które moglibyśmy osiągnąć na wysokiej marży która niestety odstraszy nam większość klientów.

 

Wiarygodność firmy

Od samego początku trzeba dbać o wizerunek firmy i solidne podstawy. Tylko solidna konstrukcja naszego biznesu może owocować stabilnym dochodem przez długie lata. A solidna konstrukcja firmy to też wiarygodność firmy wśród klientów. Budując wiarygodność wzmacniamy podstawy naszego przedsiębiorstwa. To właśnie dlatego firmy które świadczą usługi przyznawania certyfikatów wiodą doskonałe życie. Wyróżnienia są dziś bardzo potrzebne szczególnie gdy trzeba przekonywać klientów o swoich umiejętnościach. Dziś to właśnie dyplomy i certyfikaty służą za referencje gdyż są wystawiane niejako przez osobne instytucje zobligowane do tego aby stać na straży wiarygodności.

 

Idea kształtowana własnej firmy jest wzniosła ale należy pamiętać zawsze o tym aby nikomu nie wyrządzić krzywdy. Podczas walki z konkurencją niektóre osoby zachowują się naprawdę agresywnie. To nie przynosi im korzyści tylko zazwyczaj kłopoty. Podczas wzniosłych emocji ludzie często nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów a wręcz przeciwnie chcą udowodnić że to oni są tutaj najważniejsi i że im wszystko wolno. Po czasie są sprowadzani przez służby mundurowe do stanu normalności, jednak często skutki działań pod wpływem emocji są nie do odwrócenia. Tak też często są niszczone firmy z przyszłością, przez zawiść i nienawiść można zniszczyć własne przedsiębiorstwo. Dlatego do wali z konkurencją używaj zawsze tylko swoich najlepszych stron, zostanie to dobrze odebrane wśród klientów i kontrahentów.