\
Metody zwiększania widoczności

Metody zwiększania widoczności w internecie

Aby skutecznie sprzedawać i zarabiać w internecie trzeba się wybić i pokazać ponad konkurencją. Jest kilka metod na uzyskanie szybkiego efektu ale są albo kosztowne albo uznawane za nielegalne. Źle odbierane jest agresywne pozycjonowanie strony na konkretną frazę przy użyciu metod powszechnie uznawanych za spam. Niektórzy klienci z dużym portfelem często naciskają na osoby które zajmują się pozycjonowaniem strony w wynikach wyszukiwarek aby działały szybko bo liczy się tylko efekt. Niestety takie działanie często prowadzi do wykluczenia witryny z wyników wyszukiwarek. Równie drogim lecz bardziej skutecznym sposobem jest pozyskiwanie ruchu z reklam typu AdWords. Jednak tutaj płacimy za każdą osobę która kliknie w reklamę. W końcowym podsumowaniu nie zawsze kończy się to dodatnim bilansem. Czasem stawki za kliknięcie są tak wysokie że naprawdę nie opłaca się na dłuższą metę utrzymywać takich reklam.

 

Miarodajne metody zwiększania widoczności

Aby nasza strona była widoczna należy bardziej się przyłożyć do pracy nad nią. Po pierwsze należy zadbać o dobrą budowę witryny. Mimo że zatrudniamy specjalistów warto zawsze przeprowadzić zewnętrzny audyt strony którą dla nas zbudowano. Taki raport potrafi pokazać pewne błędy które zostały popełnione przez przypadek. Zwięzła struktura kodu często uniemożliwia szybkie odnalezienie ewentualnych pomyłek. A wiadomo że każdy jest tylko człowiekiem dlatego może się zdarzyć że ktoś zrobi kilka niewielkich błędów które następnie działają na niekorzyść pozycjonowania strony.

 

Gdy oczyścimy już naszą witrynę z błędów warto zapewnić jej dodatkowe linki przychodzące z zewnętrznych adresów. W tym celu warto sięgnąć po listę sprawdzonych stron typu katalogi witryn internetowych. W takich miejscach można za niską cenę pozyskać miejsce na linki do swojej strony. Dzięki takiemu działaniu zwiększysz też widoczność wśród internautów. Katalogi stron internetowych często są zakładane pod działającymi już witrynami. Jest to forma dodatkowej monetyzacji własnej witryny. Zamiast sprzedawać reklamy, można sprzedawać miejsce pod treści z linkiem. Jest to też bardzo dobra forma zarobku.

 

CentrumPRasowe.pl

Wspomniana witryna to unikat na rynku działań PR. Pozwala ona publikować treści informacyjne na temat własnej firmy w celu prowadzenia niejako dialogu z mediami. Centrum Prasowe to efekt badań potrzeb przedsiębiorców oraz dziennikarzy. Efekt można zaobserwować na stronie której adres znajdziesz w tytule tego akapitu. Wszyscy przedsiębiorcy mogą tutaj założyć darmowe konto użytkownika i publikować informacje prasowe w celu budowania pozytywnego wizerunku wśród internautów i dziennikarzy. Budując własny profil na CentrumPrasowe.pl tworzysz uporządkowaną historię wydarzeń we własnym przedsiębiorstwie. Zamieszczaj wszelkie pozytywne informacje budując jednocześnie wizerunek. Pozwól dziennikarzom na obserwowanie swojego profilu i komunikuj się z nimi za pomocą newslettera. To pomoże zwiększać widoczność Twojej firmy w internecie wśród potencjalnych klientów.