Internet stał się głównym medium za pomocą którego ludzie poszukują pierwszej informacji czy też odpowiedzi na swoje pytania odnośnie usług czy też towarów. To obecnie najlepsze miejsce aby zareklamować swoją ofertę. Budując reklamę z pełnym opisem swojej oferty masz ogromne szanse aby poszerzyć grono potencjalnych konsumentów na dobra którymi handlujesz.

 

Internet jest obecnie bardzo poukładany i marketing w sieci nie jest już tak chaotyczny jak kiedyś. Internauci przyzwyczaili się przez ostatnią dekadę do rozpoczynania poszukiwań na nurtujące ich pytania od wpisania fraz kluczowych w wyszukiwarce Google. To obecnie jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia kampanii marketingowej.

 

Google dla firm proponuje dwa rozwiązania marketingu internetowego. W każdym z przypadków, handlowiec potrzebuje do rozpoczęcia swoich działań strony internetowej. Może to być zwykła strona WWW na której opisane są usługi firmy lub typowy sklep internetowy gdzie można zamieścić oferowane produkty. Gdy już posiadamy witrynę internetową, możemy myśleć o promocji przy pomocy wyszukiwarki. Pierwsza usługa prosto od Google to reklamy adWords. Reklamy te wyświetlają się bezpośrednio w otoczeniu naturalnych wyników wyświetlanych po wpisaniu słów kluczowych. Taka reklama wyświetla się tylko tym użytkownikom którzy zainteresowani są daną tematyką. Google identyfikuje ich po wpisywanych słowach kluczowych. To sprawia że taka reklama jest tak samo pożyteczna jak skorzystanie z drugiej formy marketingu w wyszukiwarkach a mówimy tutaj o pozycjonowaniu w naturalnych wynikach. Naturalne wyniki wyszukiwania to nic innego jak lista stron związana z danymi słowami kluczowymi przy których wyświetlają się również reklamy adWords. Jedna i druga forma reklamy jest praktycznie tak samo skuteczna gdyż wyniki z pierwszej strony posiadają najwyższy parametr CTR (współczynnik klikalności w reklamę). Różnica pomiędzy jedną oraz drugą formą reklamy jest taka że przy reklamach adWords płacimy za każde kliknięcie w boks z naszą reklamą a w przypadku pozycjonowania w naturalnych wynikach zwracanych przez Google na daną frazę, płacimy tylko za uzyskany wynik czyli pojawienie się w pierwszej dziesiątce, za to nie płacimy za kliknięcia.

 

Jedna i druga forma reklamy posiada swoje zalety oraz wady, co nie zmienia faktu że obie te formy marketingu sieciowego są obecnie najbardziej skuteczne.

 

Istnieją też inne formy marketingu internetowego. Jednym z najpopularniejszych jest mailing skierowany do użytkowników stron internetowych. Wiele portali posiada swoje newslettery dzięki którym mogą się kontaktować z odbiorcami. Za pomocą tego kanału komunikacji często też są rozsyłane reklamy.

 

W obrębie strony internetowej rozpoznajemy również inne formy marketingu internetowego. Kolejnym bardzo ważnym elementem strategii reklamy w internecie jest tak zwany „display”, to mechanizm pokazywania internautom spędzającym czas na stronie reklam w postaci banera graficznego. Takie metody stosuje się głównie do zwiększenia świadomości w umyśle potencjalnych konsumentów o produkcie, usłudze czy też marce. Należy pamiętać odwieczną zasadę, która głosi, „nawet najlepsza usługa czy też produkt nie sprzeda się gdy będzie schowany przed konsumentami”. Właśnie dlatego warto a nawet należy inwestować w reklamę w internecie.

 

Opisane tutaj formy reklamy nie są jedyne. Na rynku istnieją również inne usługi, które doskonale wpisują się w strategię reklamy internetowej. Jednak nie sposób w jednym artykule opisać wszystkich form marketingu sieciowego.

Nasza firma Ads-Center.NET istnieje od 2006- 2024 r.
Prawa do treści oraz grafik zastrzeżone dla właściciela lub podmiotów których są własnością. Kopiowanie treści z Ads-Center.NET , subdomen oraz podstron surowo zabronione, wszelie prawa majątkowe są zastrzeżone.